Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Z dálkového pochodu Vřesovická stovka 2010

Datum vytvoření

8. 11. 2010, 15:30:00

Období článku

6. 11. 2010

Rubrika

Zápisky z akcí

Z dálkového pochodu Vřesovická stovka

Ve dnech 5. a 6. listopadu 2010 uspořádali bučovičtí turisté 22. ročník dálkového pochodu přes chřibské vršky Vřesovická stovka. Start hlavní – stokilometrové trasy byl v pátek z bistra U Draka v Bučovicích od 20.00 h. V průběhu večera vyrazilo na trať 31 pochodníků, z nichž 29 dokázalo překonat všechny překážky, které s sebou přináší pochod na 100 km, a dorazili do sobotního večera na turistickou základnu u Vřesovic.

Vytrvalci, kteří se spokojí jen s padesátikilometrovou trasou odstartovali v sobotu ráno. Na výběr měli ze dvou míst – vlakové nádraží v Kyjově a turistickou základnu ve Vřesovicích. Celkem se na obou místech zaregistrovalo 42 účastníků.

Na všechny pak v cíli čekala štamprlička z kloboučské pálenice na uvítanou a diplom s malou pozorností za absolvování zvolené trasy. Na doplnění energie a tekutin byl nachystán guláš a Vyškovské pivo.

Na pochod dorazili účastníci ze všech koutů naší země – od Plzně až po Třinec. Přijelo také 14 turistů ze Slovenska.

Pro opravdové vytrvalce vyhlásili pořadatelé dlouhodobou soutěž ?Vřesovické litr?. Základní podmínkou pro úspěšné absolvování není nic snazšího než nachodit na Vřesovické stovce tisíc kilometrů.

Pochodu po třech letech konečně přálo i počasí, takže pochodníci nemuseli prchat před deštěm, ale mohli si naopak užít podzimní přírody. Za hladký průběh akce také patří poděkování sponzorům pochodu: Pivovaru Vyškov, Lence Bělohoubkové, Jiřímu Řezníčkovi, Otto Potěšilovi – Pálenice Pohorka, autoopravně Petra Dašovského, řeznictví Josefa Bajky, Elektromatu Kalous, motorestu Panorama a MÚ Bučovice.

Ing. Roman Volek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice