Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Víkendový zájezd Znojemsko a Podyjí v září 1999

Datum vytvoření

14. 4. 2009, 17:05:00

Období článku

14. 9. 1999

Rubrika

Zápisky z akcí

Znojemsko – Podyjí

V pátek 10. září v 15:30 h vyjížděl autobus s 42 účastníky zájezdu do oblasti Znojemska. Ubytováni jsme byli v zařízení nazvaném Pohádka, které se nachází asi 3 km za Lančovem směrem k Vranovské přehradě. Proč se nazývalo právě Pohádka nikdo z účastníků však nepochopil - zejména kvůli podivnému jednání pana správce a spíše průměrné kvalitě chatek, v nichž jsme spali.

V sobotu se cyklisté vydali z Vranova do Šafova, kde přejeli hranici a pokračovali Rakouskem přes pěkně upravené obce s muškáty vyzdobenými domy. Trasa vedla po kvalitních asfaltových cestách s minimálním provozem. První zastávka byla v Riegersburgu u pěkného barokního zámku (alespoň z čelní strany - byl opraven podobně jako ten bučovický), další pak v Hardegu u známého hradu. Následovalo zastavení u pevnosti Kaja a pak cesta k hraničnímu přechodu ve Hnanicích. To měli cykloturisté za sebou 50 km. Na našem území je čekalo dalších 25 km - vyžadovalo to však překonat asi 4 poměrně velká stoupání - např. na Šobes. Po krátkém osvěžení v obci Lesná se všichni většinou jen "vezli" ke Švýcarské zátoce a pak kolem prosluněné Vranovské přehrady do Vranova. "Pěšáci" mezitím zvládli 27 km dlouhou trasu z Čižova přes Hardeg do Hnanic.

V neděli se cyklisté vydali po příjemné asfaltce z Lančova ke zřícenině hradu Cornštejna, sjeli k mostu a vyjeli do obce Bítov. Navštívili pěkně opravený hrad Bítov pak se vydali přes Zblovice a Koberův mlýn, Dešov a Štitary do Šumné, kde čekal autobus. Někteří zvládli i trasu do Olbramkostela přes rybník Šimperk, kde měli bučovičtí turisté několik let dětský tábor. Celkem najeli kolem 45 km. Pěší turisté si prohlédli zámek ve Vranově a do Šumné přišli kolem přehrady a Švýcarské zátoky.

Celou víkendovou akci provázelo velmi hezké a příjemné počasí, které značnou měrou přispělo k úspěchu zájezdu.

Ing. Jaroslav Mlejnek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice