Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Z 20. ročníku Vřesovické stovky

Datum vytvoření

5. 1. 2010, 14:46:00

Období článku

8. 11. 2008

Rubrika

Zápisky z akcí

Jubilejní Vřesovická stovka

Ve dnech 7. až 8. listopadu 2008 uspořádali bučovičtí turisté kulatý, 20. ročník dálkového pochodu chřibskými lesy.

Stovkaři začali svou pouť v pátek večer v bistru U Draka. Noční část pochodu vedla z Bučovic do Klobouček a přes kopec do Ždánic, kde se v hospodě nacházela první kontrola. Odtud trasa pokračovala přes Věteřov, Sobůlky a Kyjov do Vlkoše, kde bylo druhé kontrolní místo. Přes Kelčany, Žádovice, Ježov, Skalku, Labuty a Vřesovice dorazili pochodníci do cíle noční padesátky – na turistickou základnu KT Noha Bučovice. Ačkoli letos nebyla nijak velká zima, talíř horké polévky přišel určitě vhod.

V tuto dobu se účastníci padesátikilometrové trasy začínali teprve probouzet a vypravovat na vlak nebo autobus. Start padesátky byl na vlakové zastávce v Bohuslavicích u Kyjova. Účastníci odtud vyrazili po červené turistické značce směrem na Buchlov. V místě zvaném U křížku se obě trasy spojily. Společně pak pokračovaly na hrad Buchlov, kde čekala první denní kontrola. Pouze nejrychlejší stovkaři byli na hradě dřív a museli naopak nějakou tu minutu počkat na příjezd "kontrolorů", pokud chtěli získat razítko potvrzující průchod kontrolním místem.

Z Buchlova se sešlo přes Čertovo sedlo pod Břesteckou skálu a dále do Buchlovic. Z Buchlovic vedly kroky pochodníků kolem Smraďavky na Dlouhou řeku. Odtud absolvovali účastníci závěrečné stoupání pochodu k místu "Nad Spářovy". Místo se nachází dva kilometry od Osvětiman, kde měla své stanoviště poslední kontrola. Do cíle pochodu na turistické základně u Vřesovic zbývaly tři kilometry, něco přes půl hodiny svěží chůze. Udržet však svěží krok po tolika kilometrech nebývá zrovna lehké. Kdo však překonal i tento úsek, dočkal se zasloužené odměny – vyberte si sami, co se vám nejvíc líbí: guláš, pivo, diplom, pozornost od sponzorů, památeční razítka. A taky ten pocit – tak jsem to teda ušel, těch 100 (50) kilometrů. Letos si ho užilo 46 stovkařů a stejný počet padesátkařů.

Pokud vás něco zaujalo a seděli jste letos doma, můžete si svou vytrvalost přijít vyzkoušet příští rok. V pořadí 21. ročník dálkového pochodu Vřesovická stovka startuje v pátek 6. listopadu 2009.

Ing. Roman Volek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice