Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Jarní akce bučovických turistů 2007

Datum vytvoření

16. 4. 2009, 13:59:00

Období článku

16. 5. 2007

Rubrika

Zápisky z akcí

Jaro 2007

Dne 30. 4. se uskutečnil 16. ročník Nočního pochodu, konaného též pod názvem Předmájový večerní výšlap. Zúčastnilo se ho 131 turistů, kteří se vydali na pěší trasy v rozmezí od 5 do 18 km. Na cyklotrasu, která vedla k Jalovému dvoru a zpět, vyjelo pouze šest osob. Start i cíl akce byl tradičně z Domu dětí a mládeže.

V rámci prodlouženého víkendu se od 4. - 8. 5. vydali bučovičtí turisté na autobusový zájezd na Vysočinu. Ubytováni jsme byli na domově mládeže ve Žďáru nad Sázavou. Město nás příjemně překvapilo hustou sítí cyklostezek a řadou hojně využívaných sportovišť. V rámci akce jsme se rozdělili na několik skupin. Pěší navštívili mj. okolí Sněžného a známé skály (např. Dráteničky, Devět skal), Žákovu horu, Pilskou vodní nádrž aj. Cyklisté například Sněžné, Milovy, Tři studně, Kadov (prodává se zde vyhlášený likér Kadovánek), Pilskou vodní nádrž, Velké Dářko, Žižkovo pole, Přibyslav, Havlíčkovu Borovou. Kolem Pilské vodní nádrže vede krásná nová cyklostezka.

Společně jsme si prohlédli klášter na Zelené hoře a Muzeum knihy v nedalekém zámku.

Vzhledem ke zhoršenému počasí jsme v úterý operativně změnili program a zavítali na hrad Pernštejn a k rozhledně nad městem Tišnov.

Ing. Jaroslav Mlejnek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice