Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Okolo Třeboně pěšky i na kole

Datum vytvoření

16. 4. 2009, 13:33:00

Období článku

8. 5. 2006

Rubrika

Zápisky z akcí

Okolo Třeboně pěšky i na kole

Ve dnech 5. - 8. 5. 2006 se 44 účastníků zájezdu KT Noha TJ Bučovice vydalo na cesty, aby poznávali krásy Třeboně a okolí.

Cykloturistů bylo 31. V sobotu jsme vyjeli do Veselí nad Lužnicí a Kardašovy Řečice, abychom se vrátili zpět přes Drahov, Karštejn a Jemčinu (stovky kol) zpět do Třeboně (cca 75 km). V neděli jsme absolvovali pěknou trasu, která vedla mj. po hrázi rybníka Svět do Chlumu u Třeboně, Staňkova (je zde řada kempů a veřejných tábořišť) a opět do Třeboně (65 km). Příjemným zpestřením byla zastávka na známém vodáckém tábořišti Majdalena. V pondělí jsme zamířili do Stráže nad Nežárkou a Jindřichova Hradce (42 km), kde nás čekal autobus s přívěsem na kola. Nejmladším účastníkem byl 6letý Ondřej Dašovský a o něco starší Alžběta Chourová, kteří bez problémů zvládli všechny cyklotrasy.

Pěší turisté si v sobotu vyšlápli na trasu kolem třeboňských rybníků do Veselí nad Lužnicí (cca 23 km), v neděli do Chlumu u Třeboně (20 km) a v pondělí do Stráže nad Nežárkou (17 km). Nejmladším účastníkem byl 3letý Jan Zbožínek.

Třeboňsko je ideální oblastí pro cykloturistiku, zejména díky rovinatému terénu. Setkali jsme se však s různou úrovní služeb. Zatímco jsme byli příjemně překvapeni příjemným bistrem v Kardašově Řečici, zklamala nás na druhé straně úroveň obsluhy v restauraci Vajgar, jež se nachází na náměstí v Jindřichově Hradci. Vřele doporučujeme Kardašovu Řečici a nedoporučujeme Vajgar.

Počasí nám po celou dobu zájezdu až na občas zataženou oblohu přálo.

Ing. Jaroslav Mlejnek

© 2002—2022
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice