Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Zmrzlé Hanák

Datum vytvoření

15. 4. 2009, 15:16:00

Období článku

31. 1. 2004

Rubrika

Zápisky z akcí

Z pochodu kolem hanácké metropole

Nebojte se, nejde o zprávu z černé kroniky. Pod tímto názvem se skrývá turistický dálkový pochod, který pořádá odbor KČT Dobrý hospodář z Olomouce. Tuto skvělou partu lidí jsme poznali loni na celostání akci "Za posledním puchýřem" v Kladně.

V sobotu časně z rána, když mnozí ještě dospávali páteční flám (nebo se teprve vraceli), vyrážela pětičlená skupina reprezentovat bučovický KT Noha.

Přestože jsme do hanácké metropole dorazili až v půl osmé, vydal se jeden z nás na padesátikilometrovou trasu a ostatní na trasu 25 kilometrů. Vedly především po silnicích a vyznat se zejména v ulicích Olomouce nebylo mnohdy jednoduché. Popis tras totiž nedoprovázel obvyklý plánek nebo mapka.

Počasí však akci přálo, občas nesměle vykouklo i zimní sluníčko. Hlavně když nepršelo! Jen před polednem se zvedl vítr, který dokázal pěkně potrápit a ustal až odpoledne. Akce tak dostála svému názvu a zkřehlí účastníci se rádi zastavili ohřát v některé z hospůdek po cestě. Ti, co šli delší trasy nebo se často ohřívali, dorazili do cíle až za tmy. Pořadatelé však počkali až do sedmi hodin.

Kdo neodjel domů a využil možnosti zůstat přes noc (nebo byl místní), určitě nelitoval návštěvy večírku, který následoval v jedné místní restauraci.

Pořadatelé pochodu připravili bohatý program. Pozvaná kapela hrála k tanci i poslechu, i když decibelů bylo na menší prostor místy až moc. Bučovičtí turisté jsou navíc zvyklí na trochu jiný repertoár. Ale to nevadí - bavili jsme i tak skvěle.

Zejména když mezi hosty zavítali takoví mistři humoru, jakými bezesporu jsou Luděk Sobota nebo král komiků Vlasta Burian, ale i jiné známé osobnosti (prezident Václav Klaus, bývalý premiér Miloš Zeman a jiní), kteří vděčné publikum pobavili výborně podanými vtipy a historkami. Ze známých zpěváků nám zazpívali například Jiří Korn, zlatý slavík Karel Gott, Hana Zagorová, Heidi Janků a další známí čeští zpěváci. Ze zahraničních umělců přijeli Miro Žbirka a král popu Michael Jackson.

Dalším velkým zážitkem byl druhý ročník soutěže "Hanácké kokrhél". Kdo nezná cizí jazyky, jde o to, kdo předvede nejlepší imitaci hlasového projevu samečka kura domácího. Z našeho oddílu se přihlásil borec Jiří Adámek. Svým nenapodobitelným vicemilickým "ky-ky-ky-ky-ky-ry-ký" obsadil výborné druhé místo. Na závěr soutěže předvedl jiný účastník kohouta, který se učí cizí jazyky. Se svým "ku-ku" však porotu nepřesvědčil.

K půlnoci se ještě losovaly věcné ceny z bohaté tomboly. Mimo dárkových balíčků si šťastní výherci odnášeli i ryze praktické turistické ceny - mapy nebo dvě berly. Naše skupina však štěstí nepokoušela, spíše myslela na návrat na ubikace.

Z Olomouce jsme vyjížděli v něděli v 7:39. V hanácké metropoli jsme tak strávili o chlup více než 24 hodin, ze kterých jsme si domů odváželi hromadu nezapomenutelných zážitků.

Ing. Roman Volek

© 2002—2022
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice