Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Z činnosti KT Noha v dubnu 2005

Datum vytvoření

15. 4. 2009, 14:52:00

Období článku

30. 4. 2005

Rubrika

Zápisky z akcí

Turistický duben

Mimo pravidelných nedělních vycházek a cyklovýletů do okolí Bučovic a Ždánického lesa uskutečnili členové klubu také dvě brigády na TZ Vřesovice. Také se zúčastnili několika akcí, které pořádají jiné odbory.

Předmětem brigád na TZ Vřesovice je zajistit její provozuschopnost na další období. První letošní brigáda se uskutečnila 2. dubna 2005. Kromě jednoduchých úkonů souvisejících s "probuzením" základny ze zimního spánku bylo hlavním úkolem stěhování jedné z chatek. Na jejím místě bude ještě do letních táborů postavena zcela nová chatka. Po odsunutí bylo nutné vykopat 18 děr pro patky, na kterých bude nová chatka stát.

V neděli 3. dubna se vydalo 10 účastníků na cyklistický výlet na sever od Bučovic. Přes Bohaté Málkovice a Kozlany jsme dojeli do Nových Hvězdlic. Zde jsme udělali asi půlhodinovou přestávku v místní hospodě. Poté jsme pokračovali přes Chvalkovice a Nemochovice do Brankovic, kde jsme se opět zastavili na malém občerstvení. Poté už jsme směřovali přímo domů. Slunečné jarní počasí akci přálo – nezůstalo u nás ovšem dlouho.

V sobotu 9. dubna ráno (v 4.50) sešlo na nádraží v Bučovicích 7 členů KT Noha. Cílem zamýšleného výletu byl dálkový pochod Memoriál Miloše Babáka v Kuřimi. Při čekání na spoj v Brně naši skupinu doplnili turisté z Brna a okolí, kteří se taktéž dostavili v hojném počtu. Televizním rosničkám bohužel vyšla předpověď počasí, a tak už brzy po startu v Kuřimi dopadly na naše hlavy první kapky. Většina účastníků tedy zvolila dřívější návrat, neboť rozmáčené úseky v terénu byly místy jen stěží překonatelné.

Už druhý den odpoledne se vydala skupina členů na pěší výlet na Větrníky (viz samostatný článek). Cyklisté, kteří měli naplánovanou trasu tamtéž nakonec vyjeli na Lutršték. Vedou tam zpevněné cesty, které byly po týdenním deští určitě sjízdnější.

O dalším víkendu (16. a 17 dubna) vyjela čtyrčlenná skupinka členů plnit podmínky TTO (tematického turistického odznaku) Vrcholy oblasti KČT Valašsko-Chřiby. Přes menší technické problémy s automobilem zdolali v sobotu předepsanou dvojici vrcholů Klenčov a Doubrava. Na vrcholu Doubravy je postaven vysílač jednoho z mobilních operátorů, který slouží jako rozhledna (plošina je výšce 33 m). Tam se nám také podařilo alespoň na chvíli vyvěsit novou klubovou vlajku. Následovala ještě zastávka v Luhačovicích a poté jsme odjeli do Bojkovic, kde jsme měli dohodnuté ubytování. Téhož dne jsme ještě vystoupili na Světlov (zámek v Bojkovicích) a někteří večer navštívili vystoupení cimbálové kapely.

Nedělní program jsme zahájili výstupem na Holý Vrch (830 m n. m.) Poté jsme cestou na další vrchol vystoupili ještě na zříceninu hradu Brumova. Následoval nejnáročnější výstup za celý víkend. Ze Svatého Štěpána jsme vyšli na Javorník, kde se na konci srpna 1944 udála letecká bitva. Pak už jsme směřovali domů. Ještě jsme se zastavili ve Slavičíně v muzeu a v motorestu Samota na velmi pozdní oběd. Zde jsme potkali další členy oddílu, kteří se vraceli z téže akce.

Každý výstup je potvrzen zvláštním razítkem, který na vrcholu vydává kontrola (pouze v určené termíny). Mimo nich jsme si přivezli i památeční razítka z dalších navštívených míst. Počasí nám tentokrát opět přálo – pršet začalo až na zpáteční cestě.

V sobotu 23. dubna se konala druhá brigáda. Náplní byl jarní úklid základny a její běžná údržba. Několik členů uklidilo stráň nad základnou od roští po vysekávce, kterou lesáci provedli v minulých letech. Silnější kmínky byly pořezány a naštípány a otop. Nově byly vymalovány také vnitřní prostory sociálních zařízení.

O posledním dubnovém dni se pak uskutečnil tradiční Noční pochod, akce pořádaná především pro děti s opékáním na dvoře DDM.

Ing. Roman Volek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice