Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Akce KT Noha v září 2005

Datum vytvoření

15. 4. 2009, 14:42:00

Období článku

18. 9. 2005

Rubrika

Zápisky z akcí

Zářijové akce v roce 2005

Medvědí soutěska a Vídeň

V pátek 9. 9. 2005 15:30 h vyjížděl z parkoviště od Arkády autobus se 48 účastníky víkendového zájezdu, který pořádal Klubu turistů Noha TJ Bučovice. Ubytování jsme byli v ATC Merkur na Pasohlávkách.

V sobotu ráno jsme jeli do vesnice Mixnitz ve Štýrsku, která je východiskem do hojně navštěvované Medvědí soutěsky. Dorazili jsme tam v 11 hodin. Malebná vesnička, okolní hory, muškáty v oknech - to vše se nám moc líbilo. Po 30minutovém stoupání jsme dorazili k pokladně, která se nachází v nadmořské výšce 852 m. Medvědí soutěska má délku 1 400 m a její podstatná část se prochází přes dřevěné žebříky a můstky. Žebříků je podle čísel, kterými jsou označeny, na sto šedesát čtyři. Jsou však různé dlouhé. Tekoucí a padající voda, prolézání skalami - to vše umocňuje příjemné estetické zážitky. Nedaleko za Medvědí soutěskou je v nadmořské výšce cca 1 230 m chata U dobrého pastýře. Zde jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina se vydala do cíle - jezera u obce Teichalmu, po pohodlnější a kratší cestě, druhá skupina zvolila 2,5 hodiny trvající trasu přes vrchol Hochlantsch, který leží ve výšce 1720 m n. m. Již z dáli je vidět mohutný kříž. Z hory jsou pěkné výhledy do okolí. Klesání do Teichalmu trvá asi 60 minut. Do kempu jsme vrátili až pozdě večer. Až při projíždění Vídní jsme zaznamenali prudký déšť, jinak nám počasí vcelku přálo.

V neděli jsme se opět rozdělili na dvě části. První skupina si prošla Pálavu, ta druhá zamířila do Vídně. Nejdříve jsme navštívili Schönnbrunn. Prohlédli jsme si zámecký park s překrásně rozkvetlými záhony, někteří interiér zámku. Pak jsme se přesunuli do centra. Na trávníku u Hofburgu právě probíhaly dožínky, doprovázené různými ochutnávkami, "předváděčkami" a soutěžemi pro děti se zemědělskou tématikou. Na pódiu vyhrával dechový orchestr. Dá se říci, že tu vládla pohodová atmosféra, stejně jako v ulicích blízko středu města. Navštívili jsme Štěpánský dóm a prošli Korutanskou třídu. Nedělní počasí bylo nakonec ještě lepší než to v sobotu, takže jsme pozdě odpoledne mohli vydat zpět do Bučovic.

Bučovická padesátka

Již 37. ročník pochodu se uskutečnil v sobotu 17. 9. Ranní déšť přispěl ke druhé nejnižší účasti v historii pochodu. Pochod absolvovali pouze 54 účastníci, z toho 6 cyklistů (4 zvolili 100km trasu). Pěší si mohli volit trasu od 5 - 50 km, cyklisté od 20 - 100 km.

Ing. Jaroslav Mlejnek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice