Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> První zimní vycházka 2004

Datum vytvoření

14. 4. 2009, 18:07:00

Období článku

20. 12. 2004

Rubrika

Zápisky z akcí

Vycházka Hradisko

V neděli 19. prosince 2004 se skupina bučovických turistů vydala na zimní vycházku na Hradisko. Trasa začínala u autobusové zastávky v Brankovicích. Prošli jsme kolem nedávno vybudovaného rybníka a pokračovali k bývalému větrnému mlýnu u Chvalkovic. Potěšitelné je, že mlýn má novou střechu ze šindelů a zřejmě se bude pokračovat v jeho další rekonstrukci.

Hradisko je nejvyšším bodem Orlovické vrchoviny. Leží v nadmořské výšce 518 m. Velkým překvapením pro nás bylo poměrné velké množství sněhu. Zatímco v Bučovicích nebyla po sněhu ani památka, tak zde byly smrky sněhem přímo obsypány. I běžkaři by tu měli možnost zasportovat si. Na Hradisku jsou dvě věže - slouží hlavně pro antény. Jedna z nich již zřejmě dosluhuje. Jako vhodné se nám zdálo její využití pro účely rozhledny.

Přes hospodářskou usedlost Kozojedsko jsme se přesunuli do Nitkovic a pak i Litenčic k autobusu. Kozojedsko byla v minulosti osada, kterou podle slov jednoho z místních občanů zničila vojska Jiřího z Poděbrad. Na verandě štítu jednoho z domů nás zaujaly docela pěkné jesličky.

V 16:30 h nás autobus z Litenčic odvezl k vlaku do Brankovic. Byli jsme překvapeni tím, že autobus měl podle nového jízdního řádu (zřejmě v rámci harmonizace a integrace) přijet na nádraží 3 minuty před odjezdem vlaku. Přitom se jedná o jediný nedělní spoj. Samozřejmě měl zpoždění, takže nám vlak neujel jen díky tomu, že vlak ve stanici na autobus počkal. Během vycházky jsme našlapali 15 km.

Ing. Jaroslav Mlejnek

© 2002—2022
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice