Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Setkání v pivovaru

Datum vytvoření

14. 4. 2009, 18:03:00

Období článku

20. 8. 2004

Rubrika

Zápisky z akcí

Vyškovská pivní pouť

V polovině srpna probíhá už tradičně ve vyškovském pivovaru den otevřených dveří. Této akce využívají v posledních letech účastníci prázdninového zájezdu (pořádaného klubem turistů Bučovice), aby se opět sešli a s přáteli zavzpomínali na prožité příhody. Atmosféru vzpomínání pak dokreslují čerstvé fotografie, které již má mnoho účastníků za uplynulé dva týdny vyhotoveny.

Kdo není přímo z Vyškova, pro toho se stalo obvyklým dopravním prostředkem obyčejné kolo. Pro turisty z Bučovic a okolí to znamená trasu blížící se 40 kilometrům, ale například Syneček z Bošovic našlape zhruba dvojnásobek. I ve svých téměř 70 letech však zvládá kilometry s lehkostí a humorem sobě vlastními.

Letos se většina účastníků vydala na setkání o hodinu dříve, aby stihla vystoupení skupiny Koňaboj, která začala své vystoupení už v poledne. Dříve dorazivší kolegiálně obsadili místo o pro opozdilce, a to přímo před pódiem. Decibely jsme hltali takříkajíc z první ruky. Kapelu jsme nakonec bouřlivým potleskem donutili k návdavku, který velmi padl do noty tzv. "zadnímu voji" v autobusových zájezdech. Poté se však skupina s obecenstvem definitivně rozloučila.

Výhoda místa u pódia byla tatam. Naopak polední slunce do nás pražilo na plný výkon, a tak jsme vyhledali poklidné místečko ve stínu. Teprve nyní nastal ten správný čas pochlubit se svými fotkami a rozjet kolotoč vzpomínek.

Postupně přicházeli další a další účastníci (obvykle se sejde i polovina autobusu), ale i známí, se kterými se zavzpomínalo na jiné akce. Čas je však neúprosný – někteří již pomalu začínali myslet na návrat.

Naše skupina se ještě zastavila v Kučerově, kde hostoval fotbalový celek z Vícemilic. V posledních asi 10 minutách jsme viděli dvě branky. Hosté nakonec prohráli těsně 1:2.

Ing. Roman Volek

© 2002—2022
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice