Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Štěpánský pochod

Datum vytvoření

14. 4. 2009, 17:59:00

Období článku

26. 12. 2004

Rubrika

Zápisky z akcí

Štěpánský pochod

Již 30. ročník Štěpánského pochodu uspořádali 26. prosince 2004 v Čeložnicích turisté z Kyjova.

Akce je hojně navštěvována i zájemci z Bučovic. Tentokráte se na Štěpána ráno sešlo na nádraží na třicet turistů. Další již seděli ve vlaku z Brna, poslední nastoupili v Nevojicích.

Vlastní pochod pro nás začal již na zastávce v Jestřabicích, kde jsme vystoupili. Celý zástup lidí se vydal po silnici směrem na Bohuslavice. Po pár kilometrech jsme odbočili do lesa. Po asfaltové lesní cestě jsme došli až do chatové oblasti, kde byl v rekreačním středisku Paseky (dříve U Zálesáka) již druhým rokem.

Již při prezentaci obdržel každý diplom za účast na akci a příležitostné razítko na památku. Mnoho účastníků využili možnosti a objednalo si brzký oběd.

Část bučovických turistů se vydala do Kyjova na vlak domů. Ostatní se vrátili na asfaltovou cestu a stejně jako před rokem zamířili ke kameni, jemuž se říká Kalíšek. I dalo se po U Kalíšku po kalíšku ve veselé náladě se pokračovalo do Koryčan.

Většina dorazila akorát s prvními kapkami deště (kdepak ty doby jsou, když ještě zima bývala zimou), a tak s povděkem uvítala útulné prostory restaurace na náměstí. Čekání na autobus vyplnil i pozdní oběd.

Hospůdku jsme opustili půl hodiny před odjezdem. Většina chtěla ještě shlédnout mechanický betlém v koryčanském kostele.

Ing. Roman Volek

© 2002—2022
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice