Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> 70 let turistiky v Bučovicích

Datum vytvoření

14. 4. 2009, 17:51:00

Období článku

18. 10. 2003

Rubrika

Zápisky z akcí

Oslavy 70. výročí turistiky v Bučovicích

V sobotu 18. října si bučovičtí turisté připomenuli 70. výročí vzniku odboru Klubu československých turistů v Bučovicích a 30. výročí obnovení oddílu turistiky TJ Bučovice. Akce se konala na turistické základně ve Vřesovicích. Dopoledne někteří z účastníků absolvovali 10kilometrovou trasu "Vřesovského výšlapu", který již podruhé pořádal OKČT Vřesovice. Trasa vedla přes rekreační středisko Radost na horu sv. Klimenta a ke Koryčanské kapli. Odtud byla možnost se přesunout po turistické značce nebo po vlastním značení přes Bradlo (trasu vřele doporučujeme) k Zúbkově studánce a do cíle pochodu ve Vřesovicích. V cíli nás čekal barevný diplom, keramický suvenýr a možnost vyhrát v tombole. Na pochodu bylo 407 turistů a cyklistů, panovalo krásné slunečné (i když chladnější) počasí.

Vlastní oslavy výročí turistiky spočívaly v setkání současných a bývalých členů. Sešlo se nás více než osmdesát. Při kronikách, almanachu, fotografiích a videu (nachystal ho Pavel Minařík z "osmičkových" filmových kotoučků) jsme zavzpomínali na společné akce zejména ze sedmdesátých let. Sportovní vložku tvořilo 1,5 hodinu trvající fotbalové utkání. Posezení při kytaře a mandolíně se protáhlo do pozdních nočních hodin.

Výbor oddílu turistiky TJ Bučovice děkuje všem sponzorům, kteří podpořili a ještě podpoří oddíl a výročí turistiky v Bučovicích:
Protisk Slavkov, G-System Brno, Tools (Narex) Bučovice, M. I. K. Milan Konečný, Penzion u Brychtů, KPB Intra, Dřevodílo Rousínov, Unitecno Bučovice, Pavel Rehůřek, Pegas, Spektrum, Stabila Haluzice a dalším.

Při příležitosti obou výročí organizované turistiky vydal oddíl turistiky TJ Bučovice almanach, který je možné získat u předsedy oddílu, tel. z. 517 383 169. Informace o činnosti oddílu najdete take ve vývěsní skříňce na náměstí (vedle prodejny masa a uzenin)

Ing. Jaroslav Mlejnek

© 2002—2022
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice