Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Z pochodu Bučovická 50 v roce 2002

Datum vytvoření

14. 4. 2009, 17:36:00

Období článku

21. 9. 2002

Rubrika

Zápisky z akcí

DP a TP s cyklotrasami Bučovická 50

Za pěkného počasí se v sobotu 21. září 2002 uskutečnil již 34. ročník turistického a cykloturistického pochodu Bučovická padesátka. Na pěší trasy od 5 do 50 km se vydalo 113 účastníků, na kolech vyjelo na trasy od 35 km do 100 km 38 osob. Akce vedla především přes Ždánický les, např. přes jeho nejvyšší vrchol U Slepice (437 m), místo U Kříže, U Zlatého jelena aj.

Pro ty nejmenší byla připravena na výletišti u Černčína možnost projížďky na koních, za což patří poděkování panu Sadílkovi. Organizátoři pochodu - bučovický oddíl turistiky a DDM Bučovice děkují i Mětskému úřadu v Bučovicích za peněžní příspěvek a firmě KOKR Brankovice, jmenovitě panu ing. Vladimíru Krejčímu za poskytnuté občerstvení pro stanoviště kontrol pochodu.

Cyklisté jezdili po oficiálních cyklotrasách vyznačených v mapách. V cíli si však někteří z nich stěžovali na špatnou sjízdnost některých z nich zapříčiněnou podvečerním pátečním deštěm. Ne všechny totiž vedou po asfaltkách. Cesty u Kobeřic byly zřejmě dokonce "přeorány" v důsledku podzimní sklizně.

V příštím roce oslaví bučovičtí turisté 70 let organizované turistiky v Bučovicích. Při této příležitosti počítají se změnou některých tras pro pěší. Měly by mj. vést po obnovené turistické značce (tentokrát žluté) přes pozůstatky historické vsi Konůvky a kolem Jalového dvora, kde se nabízí možnost příjemného posezení a občerstvení v před nedávnem otevřené hospůdce. Pohled na pasoucí se koně bude jistě patřit ke zpestření 35. ročníku této akce.

Ing. Jaroslav Mlejnek

© 2002—2022
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice