Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Dálkový pochod Vřesovická stovka 2012

Datum vytvoření

22. 1. 2013, 20:46:00

Období článku

2. 11. 2012

Rubrika

Zápisky z akcí

Dálkový pochod Vřesovická stovka 2012

První listopadový víkend patří v Bučovicích dálkoplazům nejen z České republiky, ale i z okolních zemí. Stejně jako v minulých letech, i letos se sešli první listopadový pátek po osmé hodině v Bistru U Draka, aby vyrazili potrápit své tělo na stokilometrové potažmo padesátikilometrové trase.

Start dalších dvou padesátikilometrových tras nachystali pořadatelé pochodu pro účastníky na sobotu 3. listopadu z Kyjova a z turistické základny ve Vřesovicích. Tam měly také odpoledne všechny trasy svůj cíl.

Vzhledem k počasí, které panovalo v kraji na přelomu října a listopadu byla pro nás poměrně vysoká účast milým překvapením. Turisté pak zcela jistě uvítali změnu počasí a pěkný podzimní víkend.

Loňského ročníku se zúčastnilo celkem 86 turistů, z toho bylo 73 z ČR, jedenáct ze Slovenska a dva z Maďarska. Kromě tradičních účastníků přijelo na pochod na čtyři desítky nových pochodníků.

Pokud jde o rozdělení na trasy, v pátek odstartovalo z Bistra U draka 30 pochodníků, z toho 23 na stokilometrovou trasu, ostatní na nočních 50 km. V sobotu pak vyšlo z Kyjova a z turistické základny TJ Bučovice u Vřesovic dalších 56 účastníků. Nejstarším z nich byl osmdesátiletý Václav Blížkovský z Ivančic, který přijel do Kyjova, nejmladším byl dvanáctiletý Radovan Gráč ze slovenských Bánovců, který zdolal páteční noční padesátku.

Pořádání pochodu a jeho hladký průběh by také nebyl možný bez podpory všech jeho sponzorů, kterým za to patří velký dík. Čtyřiadvacátý ročník v roce 2012 podpořili: Tomáš Máčal – motorest Panorama, Pivovar Vyškov, Otto Potěšil – pálenice Pohorka, zemní práce Jiří Řezníček z Klobouček, řeznictví Josef Bajko ze Slavkova, Elektromat Kalous, Bistro U Draka, Lenka Bělohoubková a městský úřad Bučovce.

Ing. Roman Volek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice