Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Lednicko-valtický areál na kole i pěšky - víkendový zájezd

Datum vytvoření

14. 4. 2009, 17:10:00

Období článku

14. 9. 2002

Rubrika

Zápisky z akcí

Lednicko-valtický areál na kole i pěšky

Ve dnech 6. - 9. září 2002 uspořádali bučovičtí turisté zájezd do oblasti Lednicko-valtického areálu. Ubytováni byli v kempu Apollo, v chatkách patřících Domu dětí Břeclav. V sobotu se cyklisté vydali na cestu z Lednice k Novým mlýnům a zpět do kempu. Absolvovali následující trasu: kemp Apollo – Lovecký zámeček – Janův hrad – Lednice, zámek – Rybniční zámeček - Hlohovec – Hraniční zámek – Sedlec – Mikulov – Klentnice - Perná – Horní Věstonice – Dolní Věstonice - Pavlov - Milovice – Bulhary – Nejdek – Lednice, minaret. Zatímco Lovecký zámeček se stále rekonstruuje, je řada ostatních romantických staveb pěkně opravena. Velmi hezký Hraniční zámek je ovšem určen pro jinou klientelu, než je běžný občan Čech a Moravy.

Cestou lednicko-valtickým areálem se objevují různá lákadla, mezi něž například patří možnost ochutnávky vín v "boudě" u Sedlece. Krajina posetá sítí asfaltek a většinou rovinatý terén jsou ideální pro projížďku na kole.

V lednickém zámeckém parku měli účastníci zájezdu možnost sledovat ukázky práce s dravci. Tato vystoupení se zde konají pravidelně.

"Pěšáci" navštívili kromě zámku v Lednici i město Valtice.

V neděli hnali cyklisté svá kola kolem Apolonova chrámu (ten je zatím oplocený a asi se sotva znatelně rekonstruuje) a Tří grácií - klasicistní kolonády se sousoším (zde obdrželi pěkný výklad a řadu zajímavých informací jedné paní, která se vynořila z nedalekého stavení). Stavbu získal jeden vinař z Velkých Pavlovic a hodlá jí opravit a zpřístupnit veřejnosti - zejména pro účely výstav a ochutnávek vín. Pěknou stavbou je novogotická kaple sv. Huberta a samozřejmě i lovecký zámeček Randez-vous. Již dva roky je možnost vstoupit dovnitř a vyslechnout výklad k této stavbě. Sál v prvním patře je možno si za několik tisíc pronajmout, ovšem nábytek si musí každý přivézt. Zatím této možnosti využila jedna dvojice, aby zde před svatbou společně povečeřela. Trasa vedla dále do Valtic a odtud na kolonádu, tzv. Rajsnu, která byla v minulosti nepřístupná. Přes Poštornou a Břeclav se cyklisté vrátili zpět do Lednice. Pěší navštívili kromě romantických staveb i Pohansko.

Zájezdu přálo počasí. Po všechny dny bylo jako v létě. S komáry to až zas tak hrozné nebylo. Obtěžovali nejvíce v Lednici a to jen v určitých částech dne. Za oba dny najeli účastníci zájezdu na kolech 120 km. Někteří i více - to byli ti, kdož vyjeli na kolech z Bučovic. Zájezdu se zúčastnilo 37 osob.

Ing. Jaroslav Mlejnek

© 2002—2022
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice