Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Noční pochod a Sedlčansko 2009

Datum vytvoření

5. 1. 2010, 15:23:00

Období článku

10. 5. 2009

Rubrika

Zápisky z akcí

Noční pochod

Ve středu 30. 4. 2009 se uskutečnil 19. ročník turistické akce, konané pod názvem Předmájový večerní výšlap aneb Noční pochod. Pochod pořádal KT Noha OT TJ Bučovice ve spolupráci s DDM Bučovice. Pochodu se na tradičních trasách 5, 10, 15 a 18 km zúčastnilo 79 osob.

Zájezd Sedlčansko

Ve dnech 7. – 10. 5. uspořádal Klub turistů Noha TJ Bučovice autobusový zájezd na zaměřený na poznávání jižního okolí Prahy. V pátek jsme se vydali ze Štěchovic kolem Štěchovické přehrady do Třebenic a odtud po druhém břehu do Třebsína. První část trasy byla velmi zajímavá a vedla po pohodlné cestě s pěknými výhledy na přehradu a její skalnaté okolí. Procházeli jsme místy, kde vznikaly první trampské osady, jako např. osada Ztracená naděje, známá spíše pod názvem Ztracenka. Zpáteční cesta vedla poněkud náročnějším terénem a snad kromě velmi pěkného pohledu z vyhlídky Máj žádná zvlášť zajímavá místa nenabízela.

V sobotu jsme nejprve zajeli k renesanční vodní tvrzi v Křepenicích a pak se vydali ke Slapské přehradě. Hezké výhledy nabízela Bohuňova vyhlídka a pak i vyhlídka za obcí Hrazany. V celku zajímavá byla i cesta kolem potoka Mastník, který byl asi 2x širší než naše Litava. Odpoledne jsme ještě zajeli do muzea motocyklů a zámeckého parku v Dobříši. Navštívili jsme i památník Strž u Dobříše, kde trávil poslední roky svého života Karel Čapek. V neděli jsme se vydali Posázavskou stezkou z Kamenného Přívozu do obce Davle, kde je soutok Labe se Sázavou. Stezka je před obcí Pikovice velmi romantická, a proto je zde také velmi mnoho chat v trampském stylu, vybudovaných ještě za první republiky.

Zájezdu se zúčastnilo 44 osob a po celou dobu (kromě nočního deště v pátek) nám přálo počasí.

Ing. Jaroslav Mlejnek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice