Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Jarní výšlap 2009

Datum vytvoření

5. 1. 2010, 15:20:00

Období článku

5. 4. 2009

Rubrika

Zápisky z akcí

Jarní výšlap 2009

V neděli 5. 4. uspořádali bučovičtí turisté zájezd na zahájení jarní turistické sezóny v Jihomoravském kraji. Během cesty absolvovali krátký výlet z Lelekovic přes rozhlednu Babí lom a skalnatý hřeben do Vranova u Brna.

Vlastní zahájení začalo podobně jako vloni v areálu pivovaru Černá Hora ve 14 hodin. Součástí byla i recesistická akce, při níž se vyhodnocovali účastníci s nejoriginálnější klikou. Odhadem lze říci, že se akce zúčastnilo snad na tisící osob. Ochutnali produkty pivovaru, mezi nimi např. borůvkové či medové pivo.

Nás Bučováků se ochotně ujal místní kronikář pan Ing. Karel Odehnal, který nás zavedl na místa v blízkém okolí Černé Hory. Důvodem bylo i to, že Bučovice a Černou Horu spojuje jméno Jana Černohorského z Boskovic, zvaného Šembera. Jeho bratr byl majitelem černohorského zámku. Dcery obou bratrů si vzali shodou okolností Lichtenštejnové. Tímto způsobem se oba zámky dostaly do jejich vlastnictví.

Nejprve jsme z jednoho z kopců měli možnost pohlédnout na okolní krajinu. Díky Boskovické brázdě odtud lze za jasného počasí spatřit i Jeseníky. Prohlédli jsme si exteriér černohorského zámku, který je velmi pěkně opravený a slouží jako domov seniorů. Navštívili jsme i nedalekou hrobku jednoho z šlechtických rodů.

V roce 2010, týden po velikonocích, tj. 11. dubna, se celokrajská akce Jarní výšlap uskuteční na bučovickém náměstí.

Ing. Jaroslav Mlejnek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice