Kontakt na předsedu oddílu Ohlásit chybu - kontakt na webmastera Deutsche Version English version

KT Noha Bučovice, domovská stránka

-> Zápisky z akcí

-> -> Vřesovická stovka po jednadvacáté

Datum vytvoření

5. 1. 2010, 14:58:00

Období článku

8. 11. 2009

Rubrika

Zápisky z akcí

Vřesovická stovka po jednadvacáté

První listopadový víkend uspořádali bučovičtí turisté tradiční dálkový pochod chřibskými lesy – Vřesovickou stovku. Svou odolnost proti puchýřům a únavě mohli chodci otestovat na trasách 100 a 50 kilometrů.

Na stokilometrovou trasu vycházeli pochodníci v pátek večer z bistra U Draka na bučovickém autobusovém nádraží. Noční polovina stovky vedla přes Ždánice a Sobůlky do Kyjova a dále pokračovala přes Vlkoš a Ježov na turistickou základnu TJ Bučovice u Vřesovic. Ačkoli na ni byla vyčleněna celá noc, první rychlíci dorazili už kolem třetí hodiny ranní. Po malém občerstvení odcházeli na denní část, která je zavedla nejprve do Koryčan a přes Stupavu na hrad Buchlov. Z Buchlova sešli turisté na Smraďavku a přes les pokračovali do Osvětiman. Odtud jsou to do cíle sice jen tři kilometry, ale právě ty jsou mnohdy nejdelší z celého pochodu.

Padesátikilometrová trasa letos startovala z kyjovského vlakového nádraží. Úvodní kilometry vedly přes Čeložnice a Kameňák na Zavadilku. Odtud už byla trasa stejná jako v minulých letech – po červené značce na Buchlov a spolu se stokilometrovou trasou do Vřesovic.

Vytrvalé dešťové přeháňky poznamenaly především počet účastníků, kteří se odhodlali vydat na sobotní padesátikilometrovou trasu. Stovkaři byli v té době už na trase, a tak jim nezbylo, než nepřízni počasí statečně vzdorovat.

Na stokilometrovou trasu se do Bučovic sjíždí pochodníci z celé České republiky a výjimkou nejsou ani turisté ze Slovenska. Z koho však byli pořadatelé mile překvapeni, byl Örsi Bálint z Egeru v Maďarsku, který se tak stal nejvzdálenějším účastníkem. Nejstarším účastníkem byl Blahoslav Kříž z Brna, který letos oslavil už 83. narozeniny.

Za pomoc při organizaci děkují pořadatelé sponzorům pochodu: Pivovaru Vyškov, Jiřímu Řezníčkovi z Klobouček, pálenici Pohorka v Kloboučkách, Řeznictví Josef Bajko ve Slavkově, Elektromatu Kalous ve Vícemilicích a motorestu Panorama ve Vicemilicích.

Ing. Roman Volek

© 2002—2024
web je generován aplikací OGMIAS, poslední aktualizace obsahu stránky 2. 8. 2017, 21:23:06
Volba pro město Bučovice